Рукавички робочі
Рукавички незамінні при будівництві, сільськогосподарських роботах, на хімічних виробництвах. Вони захищають руки від механічних, хімічних та термічних пошкоджень, бруду і бризок металу. На сайті представлені вироби з бавовни, шкіри, латексу та інших матеріалів.
Основні типи рукавичок
Протиковзкі – на долонну частину таких виробів наноситься спеціальне покриття, яке дозволяє надійніше утримувати інструмент в руках під час роботи.
Надміцні – ефективно захищають руки від грязі, механічних пошкоджень і впливу миючих засобів. Підходять для прибирання в саду, на вулиці.
Одноразові – захищають руки від хімічних речовин, води і запахів. Використовуються для прибирання приміщення, фарбування волосся і т. д. Після використання їх викидають.
Безпалі – призначені для побутових і будівельних робіт. Дозволяють більш точно утримувати інструмент або дрібні деталі в руках.
Види робочих рукавичок по матеріалу
- Трикотажні робочі рукавички виготовляються з бавовни (ХБ), який не викликає алергічних реакцій. Вони не мають швів, тому не натирають руки.
- Шкіряні і спилкові рукавиці шиють з волової, овечої, свинячої шкіри або спілка. Вони відрізняються стійкістю до стирання і розривів, прослужать довго.
- Латексні – знижують рівень впливу хімічних речовин (в основному силіконів) на шкіру. Але ці рукавички не можна використовувати при роботі з мазутом, маслами і хлором. Латексні экстратонкие рукавички використовуються для роботи з лугами і кислотами. Латексні з неопреновим покриттям і латексні рифлені захищають руки при прибиранні будинку або в саду, при цьому завдяки наявності внутрішнього бавовняного шару руки в них не потіють.
- Нітрилові рукавички –стійкі до дії кислот і фарб, тому застосовуються робітниками під час обробки приміщень, нанесення лакофарбових складів, а також в хімічній промисловості.
- Об'єднані подовжені робочі рукавички з спілка, брезенту та бавовни оберігають шкіру від механічних і термічних ушкоджень. Полегшені комбіновані рукавички з відкритими пальцями не сковують рухи і дозволяють легко брати дрібні деталі та інструменти.
- Нейлонові – призначені для точних робіт. Рукавички нейлонові з антистатичним покриттям щільно облягають руку і зберігають чутливість пальців, а з нітрилові - забезпечують додатковий захист від впливу масел і бензину.
- Замшеві -мають широкі манжети, завдяки яким легко знімаються з рук.
- В'язані - з пряжі надійно захищають руки від бруду та пошкоджень.
- Трикотажні з латексним покриттям – добре пропускають повітря, тому руки в них не потіють під час експлуатації.
- Флісові рукавички виробляються з «дихаючого» матеріалу, що забезпечує високий комфорт під час роботи.
За призначенням
Рукавички для сантехнічних робіт захищають від впливу води, лугів і миючих засобів, їх долонна частина з рифленою поверхнею дозволяє надійно утримувати ручний інструмент. Для будівельних і ремонтних робіт підійдуть з посиленим надолонником або зі спеціальними накладками. Наприклад, рукавички з високим ступенем захисту або з прогумованими пальцями.
Рукавички рыбообработчика з міцного латексу стійкі до впливу агресивних середовищ. А завдяки низькій тепловіддачі в них можна працювати навіть при низьких температурах. Рукавички скляра використовуються при різанні скляних виробів і плитки. Прогумована долонна частина надійно захищає від порізів і перешкоджає вислизанню стекол з рук.
Для работы с бензопилой подходят специальные перчатки. Особо нагруженные части таких изделий укреплены кожаными вставками, а левая перчатка имеет дополнительную защиту от порезов. Для работы с электрическими приборами предназначены диэлектрические модели. При напряжении до 1000 В они выступают основным средством защиты, свыше 1000 В – дополнительным. Для работ с камерой струйной очистки и с кислотами нужны перчатки из резины, которые защищают руки от вредных и токсичных веществ.
Для работы в суровых условиях нужны утепленные, зимние, морозостойкие, ветрозащитные или удлиненные перчатки.
Перчатки для работы в саду выпускаются мужские, женские и детские. Также они делятся по видам выполняемых работ. Перчатки для работы с секатором защищают руки от проколов и царапин при обрезании ветвей, ладонная часть у них имеет дополнительные накладки, что позволяет легко собирать срезанный материал.