Крокус
Крокуси - одні з самих перших квітів, які з'являються відразу після сходу снігового покриву. Білі, жовті, помаранчеві, бузкові, фіолетові і навіть строкаті — як же вони радують своєю красою, створюючи відчуття свята на садовій ділянці! Догляд за ними не представляє якої-небудь труднощі, навіть для недосвідченого дачника. Цвісти крокуси будуть 10 – 15 днів, залежно від погодних умов. Але навіть зниження температури у нічний час до мінусової позначки практично не відбивається на їх декоративності.
Посадка крокусів.
Для посадки крокусів підходять добре освітлені і прогріваються сонцем місця. Грунт повинна бути легкою, живильної і добре дренованим, так як цибулини не виносять застою води. Як і під всі цибулинні, під крокуси не можна вносити свіжий гній, щоб уникнути захворювання цибулин. Перед посадкою внесіть в грунт спеціальні добрива для цибулинних рослин або компост. Найкраще крокуси ростуть на нейтральних або слаболужних грунтах. Висаджують крокуси на глибину 2 – 3 цибулин. Відстань між рослинами 8 – 10 див. З часом цибулини розростуться, і квітковий килим ущільниться сам. Цибулини крокусів висаджують у кінці серпня – вересні.
Догляд за крокусами.
Догляд за крокусами не вимагає великих зусиль. Навесні після появи пагонів їх треба прополоти і розпушити. В поливах вони практично не потребують, так як ранньою весною після танення снігу запасів вологи в ґрунті цілком достатньо. Але якщо зима була малосніжною, а весна посушливої, то полив все-таки потрібен. При нестачі вологи крокуси будуть невисокого зросту. А ось влітку, в період спокою, у волозі вони не потребують. Якщо ґрунт, в якій ростуть крокуси, добре заправлена органікою, то їх підгодовують один раз, коли ще лежить сніг. Розкидайте по його поверхні повне мінеральне добриво і деревну золу. Вирощувати крокуси на одному місці, не викопуючи їх, можна протягом 4 – 5 років. Але коли клубнелуковицам стає тісно в землі, то квітки починають дрібніти і рослини необхідно розсадити. Крокуси викопують у липні. Цибулини підсушують і зберігають у сухому прохолодному приміщенні протягом двох місяців, а коли прийде час, висаджують у грунт.
Розмноження крокусів.
Крокуси можна розмножувати вегетативно (цибулинами) і насінням. При розмноженні насінням втрачаються їх сортові властивості. Цей спосіб використовують селекціонери для виведення нових сортів. Садівники розмножують крокуси цибулинами. Щорічно бульбоцибулина заміщається, утворюючи нову клубнелуковицу і дитинку. У різних сортів крокусів різна здатність до розмноження – в одних низька, а в інших – висока.
Використання крокусів в саду.
З-за своєї декоративності, невибагливості, простоти вирощування та догляду крокуси дуже популярні серед садівників і широко використовуються в садовому дизайні. Крокуси чудово виглядають, коли посаджені щільними групами. Вони дають яскраві колірні плями на клумбах і газонах і прекрасно вписуються в рельєф альпійської гірки.